top of page
Kaip nustatyti nekilnojamojo turto vertę?: Quote
Image by Margaret Polinder

Įdomu, kiek Jūsų būstas vertas šiandien?

Kaip nustatyti nekilnojamojo turto rinkos kainą?

Profesionalūs vertintojai nustatinėdami NT vertę dažniausiai tai daro lyginamuoju principu: išskiria svarbiausius turto kriterijus ir lygina su jau parduotais analogiškais objektais. 

Svarbiausia yra žinoti, į kokius kriterijus reikia atkreipti dėmesį. 

Pavyzdžiui, norint įvertinti standartinio buto kainą, reiktų atkreipti dėmesį ne tik į akivaizdžius dalykus, kaip namo statybos metai, buto plotas, kambarių skaičius, apdaila ir pan. Ne ką mažiau svarbūs yra tokie veiksniai, kaip aukštas, vieta name ("kampinis" ar "vidinis"), langų orientacija pagal pasaulio šalis.

Vertinant individualų namą prie jau minėtų kriterijų prisideda ir sklypo plotas bei reljefas, šildymo sistemos įrengimų galimybės, komunikacijos ir t.t.

Nustačius svarbiausius kriterijus, vertintojai ieško panašių jau parduotų objektų Registrų centro duomenų bazėje ir lygina jų kainas.

Privatūs žmonės neturi galimybės naudoti Registrų centro duomenų, tačiau tam tikslui galima pasitelkti ir NT skelbimus, tik reikia turėti omenyje, kad juose skelbiama kaina statistiškai 10-20% negu ta, už kurią galų galiausiai parduoda.

Neturint patirties NT rinkoje, pačiam nustatyti turto kainą yra sunku. Užpildykite šią lentelę ir įvertinsime Jūsų NT rinkos kainą NEMOKAMAI. 

bottom of page